10 tipov pre dokonalú pleť

Žena s makeupomZdravá pokožka je pravdepodobne najdôležitejším aspektom prírodnej krásy. Nižšie nájdete 10 najlepších tipov, s ktorými bude starostlivosť o pleť hračka. Hoci určite existuje viac ako 10 dôležitých tipov, tento zoznam sa snaží pokryť tie najdôležitejšie. Tu sú:

 1. Poznaj svoj typ pleti.

  Určenie typu pleti je prvou vecou, ktorú musíte urobiť, pretože určuje výrobky, ktoré si vyberiete, a denný režim, ktorý budete dodržiavať. Neexistuje žiadny výrobok, ktorý by vyhovoval každému typu pokožky. Váš typ bude klasifikovaný ako suchý, mastný alebo kombinovaný. Vyhľadajte produkty, ktoré sa špecificky zaoberajú konkrétnym typom.

 2. Pite dostatok vody.

  Pitie veľa vody bude udržiavať vašu pokožku vlhkú a pomôže vo vašom celkovom zdraví. Vaša pokožka je najväčším orgánom vášho tela a vyžaduje si veľa vody, aby bola v najlepšom stave. To je jeden z najdôležitejších tipov pre celkovú najlepšiu starostlivosť o pleť. Nedostatočný pitný režim toho ovplyvňuje oveľa viac, nielen vašu pleť. Často spôsobuje aj nadmerné padanie vlasov.

 3. Vyčistite pokožku dvakrát denne.

  Každý deň sme vystavení prachu, voľným radikálom a vonkajším škodlivým látkam, ktoré môžu poškodiť našu pokožku, hoci naša pokožka nevyzerá „špinavá. Pri kúpaní alebo čistení tváre použite vlažnú vodu namiesto veľmi horúcej alebo veľmi studenej vody, pretože tieto obidve teploty môžu poškodiť vašu pokožku.

 4. Jemné čistenie pokožky.

  Čistenie pleti príliš často nie je dobré. Nikdy sa silno nedrhnite, ale jemne vmasírujte čistiaci prostriedok do tváre pomocou kruhových pohybov nahor. Ako starnete, koža stráca svoju elasticitu a jej trenie alebo ťahanie môže skutočne spôsobiť pokožku, aby sa prehýbala. Udržiavať krásnu a zdravú pleť bez nedostatkov vám pomôžu aj rôzne masky na tvár. Medzi najobľúbenejšie u mladej generácie patrí jednoznačne aj zlupovacia čierna maska na tvár.

 5. Použite zvlhčovač.

  Suchá koža vyzerá zle, pretože nedostáva správne živiny, ktoré potrebuje. Suchosť skutočne spôsobí, že vaša vonkajšia vrstva pokožky praskne, čo vedie k neatraktívnemu vzhľadu. Vyberte si zvlhčovač, ktorý je vhodný pre váš druh pokožky a naneste ho na vlhkú pokožku. Tiež sa uistite, že je to kvalitný produkt, ktorý obsahuje potrebné živiny pre najlepšiu starostlivosť o pleť.

 6. Nikdy nepoužívajte telové mydlo na tvár.

  Používajte iba čistiace prostriedky, ktoré sú vyrobené pre tvár, pretože sú oveľa jemnejšie na vašu pokožku.

 7. Používajte opaľovací krém.

  Tento bod nemožno dostatočne zdôrazniť. Používanie opaľovacích krémov chráni pokožku pred škodlivým UV žiarením zo slnka. Možno si myslíte, že ak je zamračené, že nepotrebujete opaľovací krém, ale to nie je pravda. Rakovina kože môže byť spôsobená vystavením UV žiareniu, takže nezabudnite na tento veľmi dôležitý tip starostlivosti o pleť.

 8. Cvičte a doprajte si veľa spánku.

  Obidva typy sú dôležité pre skvelú pleť a celkové zdravie. Nedostatok spánku a nedostatok cvičenia sú príčinou prepadnutia pokožky a vrások. Cvičenie aj spánok vám pomôžu prekonať akýkoľvek stres vo vašom živote, ktorý vám prináša lepší vzhľad.

 9. Neignorujte zmeny kože.

  Nezabudnite venovať pozornosť svojej koži a ak zistíte nejaké abnormality, ihneď sa poraďte s dermatológom. Najlepšie je zistiť, aký je stav vašej pleti predtým, než začnete sami diagnostikovať a liečiť sami, čo by mohlo viesť k väčším problémom.

 10. Pokúste sa poraziť stres.

  Hoci všetci máme vo svojom živote stres, existujú spôsoby, ako to zmenšiť. Pochopte, že stres je škodlivý mnohými spôsobmi pre vaše zdravie a vzhľad. Takže si na to dajte pozor a snažte sa robiť veci, ktoré pomôžu znížiť stres vo vašom živote.

Krása tváre má však aj iné aspekty a sú nimi aj úsmev či pohľad. V súčasnosti sa mnoho ľudí preorientuváva na prirodzený výrazný pohľad, ktorý môžu dosiahnuť pomerne ľahko dostupným prípravkom na rast mihalníc.  Dnešná doba je ale nástrahou aj pre biely chrup, na ktorého farbu útočí skoro každé skonzumované jedlo. Ako ich vybieliť čo najrýchlejšie a najbezpečnejšie sa dočítate aj v tomto článku.

Pridaj komentár